Archiwum luty 2016


lut 21 2016 Jak znaleźć pracę za granicą?
Komentarze: 0

3 miesiące pracy w Niemczech i 9 miesięcy urlopu - wciąż wiele osób dzieli swój rok zgodnie z tym scenariuszem. I trudno się temu dziwić. Jeśli w kraju nie trzymają nas żadne obowiązki zawodowe czy rodzinne, wyjazd do pracy za granicę wydaje się świetnym pomysłem. Nie zawsze jednak łatwe jest znalezienie pracy, a samodzielne poszukiwania obarczone są ryzykiem. Często występuje również bariera języka. Dlatego najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest skorzystanie z agencji pracy tymczasowej.

 

Jak znaleźć agencję pracy?

 

Najłatwiej agencję znajdziemy przez internet lub przeprowadzając wywiad wśród znajomych, którzy mają już na swoim koncie takie doświadczenia.

 

Zadania agencji pracy

 

Agencja pracy tymczasowej kraków posiada w bazie oferty pracy z kraju i z zagranicy. Agencja odpowiada za rekrutację, opiekuje się swoim klientem i jest odpowiedzialna za jego pobyt w innym kraju. Nierzadko organizuje również przejazd pracowników i zapewnia ubezpieczenie. Oczywiście za to wszystko pobiera opłatę, ale jest ona i tak niższa, niż w przypadku poszukiwania pracy na własną rękę. I na pewno o wiele bardziej bezpieczna. Agencja odpowiada za wypłatę wynagrodzenia, więc nie musimy przejmować się, że nie uda nam się skontaktować w tej sprawie z pracodawcą po skończonym zleceniu.


lut 20 2016 Praca tymczasowa za granicą - gdzie szukać...
Komentarze: 0

Wiele osób podejmuje pracę za granicami kraju. Część to specjaliści o konkretnych kompetencjach, ale duża grupa to osoby podejmujące prace nisko płatne na umowy czasowe.

 

Jak znaleźć pracę za granicą?

 

Praca tymczasowa za granicą jak każda jest do znalezienia za pomocą ogłoszeń. Warto jednak sprawdzić dokładnie kto jest ogłoszeniodawcą, by ustrzec się przed nieuczciwymi osobami. Są trzy podstawowe drogi poszukiwania pracy:

- agencje pracy tymczasowej specjalizujące się w zatrudnianiu pracowników sezonowych za granicą, które współpracują bezpośrednio z zagranicznymi pracodawcami,

- biura pracy także posiadają oferty prac za granicą,

- szukanie na miejscu przez tamtejsze portale lub agencje pośrednictwa pracy.

 

Rodzaje prac tymczasowych dostępnych za granicą

 

Prace tymczasowe są to najczęściej prace, które nie wymagają kwalifikacji lub tylko podstawowe umiejętności. Dlatego też prace tymczasowe za granicą to przede wszystkim:

- prace produkcyjne tj. pakowanie, składanie, transport,

- prace rolnicze np. przy produkcji warzyw i owoców, prace przy zwierzętach,

- sprzątanie np. hoteli, sklepów, biur,

- prace w hipermarketach tj. wykładanie towaru, obsługa kasy,

- prace budowlane.

 

Jak widać zarówno sposoby poszukiwania, jak i rodzaje pracy za granicą są identyczne jak w kraju. Tym, co przemawia za wyjazdem, są wyższe zarobki i związany z tym dobry przelicznik waluty.

lut 19 2016 Sposób na zmniejszenie kosztów firmy
Komentarze: 0

Prowadzenie własnej firmy w taki sposób, by osiągała ona zadowalające zyski nie jest zadaniem łatwym. Bardzo często są one bowiem bardzo zmniejszane przez konieczność ponoszenia wydatków związanych m.in. z zatrudnianiem na stałe pracowników. Zwłaszcza, jeśli pracujemy w branży, która przeżywa jedynie sezonowe zwiększanie liczby klientów. Nic więc dziwnego, że właściciele firm zastanawiają się nad tym, w jaki sposób można byłoby te koszty zmniejszyć.

 

Z pomocą przychodzi im nowoczesne rozwiązanie jakim jest leasing pracowniczy. Czym jest? Jest to, najprościej wyjaśniając usługa czasowego wynajmu pracowników z firmy, która takie usługi nam oferuje. Korzystanie z leasingu ma sporo zalet. Przede wszystkim pozwala szybko i bez dodatkowych procedur takich jak proces rekrutacji zwiększyć liczbę pracowników.

 

Jednakże główną zaletą leasingu pracowniczego jest fakt, że pozwala on znacznie zmniejszyć wydatki firmy. To właśnie dlatego cieszy się on sporym powodzeniem i coraz większą popularnością zarówno wśród małych, jak i dużych firm.

 

Jeśli więc obawiamy się, że stałe koszty zatrudnienia pracowników będą dla naszej firmy zbyt dużym obciążeniem a dodatkowych rąk do pracy potrzebujemy tylko przez pewien okres czasu warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z tego wygodnego i tańszego rozwiązania.


lut 18 2016 Praca tymczasowa - czy warto?
Komentarze: 0

Poszukując pracy często trafiamy na ogłoszenia dotyczące zatrudnienia tymczasowego. Przywykliśmy sądzić, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i znacznie lepiej szukać wyłącznie czegoś na stałe. Czy rzeczywiście? Przekonajmy się.

 

Nie taka praca straszna jak ją malują

 

Tak naprawdę praca tymczasowa ma wiele zalet. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w których wiele osób jednocześnie chce uczyć się i zarabiać lub poszukuje dodatkowych pieniędzy. Praca tego typu jest bowiem elastyczna i pozwala na dopasowanie jej do naszych zajęć.

 

Kolejną zaletą jest z całą pewnością fakt, że istnieje bardzo wiele ofert. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć taką, która odpowiadać będzie nie tylko jego kwalifikacjom, ale również potrzebom i oczekiwaniom.

 

Nie da się również ukryć, że podjęcie pracy tymczasowej jest szansą na zdobycie doświadczenia, które może być przydatne w poszukiwaniu etatu. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla młodych.

 

Gdzie szukać takiej pracy?

 

Wiele osób, które poszukuje tego typu pracy zastanawia się skąd brać oferty. Tymczasem to bardzo proste. Na rynku działa obecnie wiele agencji i firm, które zajmują się rekrutowaniem pracowników tymczasowych. Wystarczy zgłosić się do nich by znaleźć wiele ciekawych propozycji.

 

Podsumowując, warto podejmować pracę tego typu. Wbrew pozorom ma ona bowiem wiele zalet.


lut 17 2016 Szkolenia dla fanów motoryzacji
Komentarze: 0

Dla wielu osób miłość do motoryzacji to nie tylko dbanie o swój własny samochód, ale prawdziwy sens życia. Nie każdy już w nastoletnim wieku jest w stanie określić, że to właśnie motoryzacja jest tym kierunkiem, w którym warto się kształcić. Często szkoły motoryzacyjne są odradzane młodzieże ze względu na niski prestiż. Ten motyw znika jednak, gdy okazuje się, że specjaliści od motoryzacji zarabiają nie rzadko kilka razy więcej, niż osoby po studiach wyższych.

 

Szkolenia motoryzacyjne

 

Dla tych, którzy skończyli już szkołę motoryzacyjne, ale czują, że to za mało albo chcą doskonalić się w innej dziedzinie, takiej jak diagnostyka samochodowa, na rynku jest bogata oferta szkoleń. Również dla tych, którzy dopiero zdecydowali się na rozpoczęcie przygody z motoryzacją, firmy takie jak dekra szkolenia przygotowują zajęcia z podstaw diagnostyki czy badania pojazdów.

 

Ile zarabia specjalista?

 

Zarobki specjalistów z dziedziny motoryzacji dochodzą do 6-8 tys. złotych miesięcznie. Tak duże kwoty wynikają z kilku czynników: na rynku jest wiele mechaników z bardzo ograniczoną wiedzą i złą renomą. Negatywne opinie mogą ciągnąć się za nimi przez lata, podobnie jak dobre - za fachowcem. Wystarczy kilka opinii zadowolonych klientów, by kolejni pojawiali się jak na zawołanie. Poza tym z każdym rokiem przybywa na naszych drogach samochodów, a auto staje się coraz mniej luksusowym towarem. Mechanik nie musi zatem martwić się o pracę.